Історики РФ узялися за поповнення унікальної електронної бази даних, до якої увійшли рідкісні документи часів Великої Вітчизняної, у тому числі відомості про бійців, загиблих на фронті.

Архівісти та історики, котрі складають бази даних електронного проекту «Меморіал», сьогодні працюють над новим завданням - до 70-річчя Перемоги необхідно зібрати і викласти в Мережу інформацію про нагороди, заслужені радянськими бійцями, про подвиги, які вони вчинили і битви, в яких брали участь.

Як з'ясував кореспондент НТВ Микола Захаров, за кілька років «Меморіал» став справжнім електронним пам'ятником. На попередньому етапі роботи зібрано близько 20 мільйонів сторінок документів про втрати і поховання та майже 30 мільйонів записів про загиблих і зниклих без вісти.

«Меморіал» стане електронним пам'ятником героям Великої Вітчизняної і тим, чия доля допоки невідома. Щоб зібрати базу даних, довелося обробити мільйони архівних документів: фото з фронту, донесення, карти, нагородні листи. В результаті цієї титанічної роботи були встановлені дані майже 800 тисяч солдатів і офіцерів Червоної армії, які вважалися зниклими без вісти.

Базу даних розпочали створювати ще в 2006-му, а перед 70-річчям Перемоги роботи відновилися. За дорученням президента РФ усім ветеранам або їхнім сім'ям повинні бути віддані ще не вручені нагороди, а історики повинні зібрати інформацію про всі подвиги та узагальнити дані про всі битви.